KAARDIRAKENDUSED MESINIKELE

Väike mesinikel kes mesindavad mõne taruga piisab tavaliselt mesitarude paigutamiseks oma aianurgast. Aja möödudes tekib tihti mesitarusid rohkem ja siis on juba vaja ka rohkem korjemaad. Midas siis teha kui omal korjemaad napib ja pole ka häid tuttavaid kelle maale mesitarusid panna.

Üheks võimaluseks on paigutada tarud RMK aladel.Seda tuleb muidugi eelnevalt kokkuleppida kohaliku metsaülemaga. Kui tarud üheks aastaks panna siis tihti ei küsita ka renti. Kui alaliseks siis ilmselt kaasneb küll ka sümboolne rendi raha. Aga kuidas leida sobivaid maatükke ja kust saada infot millised on just RMK-le kuuluvad maad? Selleks on hea võimalus kasutada erinevaid kaardi rakendusi. Kaardirakendustelt on võimalik vaadata lisaks ka kus on mahealad ja kuhu on juba teien mesinik mõne mesila gruppi paigutanud. Siin siis mõned abistavad kaardirakenduste lingid.

https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/link/ASVJtCcc

https://kls.pria.ee/kaart/

https://geoportaal.maaamet.ee/index.php?lang_id=1&page_id=733

Siit leiad lingid ja kaardikasutus õpetused kuidas leida sateliidi kaartide abil värskeid lageraideid/raiesmike. Talirapsi põlde ja kanarpiku rikkaid kohti.

https://effect.ut.ee/materjale

Üle Eestilised tarukaalud.

Hea abimees mesinikule kes ei saa oma tarusid igapäev jälgida. Tarukaalude info järgi saab oma mesila lähima tarukaalu muutuste järgi siisk mingi indikatsiooni palju võiks olla lähipirkonnas korjet ja kuidas väheneb talvesööt.

 Seoses tarukaalude süsteemi uuendamisega saab tarukaalude näite veebkaardilt jälgida pärast uue veebirakenduse käivitamist. Hetkel selline asendus variant.

 http://www.beewatch.biz/online/professional

Kasutajanimi: kaalud

Parool: fHc17du2

Scroll to Top